Aplikace pro chytré telefony s praktickými nástroji, jako je přenos obrazu, manipulace s obrazem a dálkové ovládání.OM Image Share (OI.Share) - Smartphone app

OM Image Share (OI.Share) je aplikace potřebná pro bezdrátový import fotografií pořízených fotoaparátem OM SYSTEM. Kromě importu fotografií můžete chytrý telefon použít jako dálkový ovladač pro dálkové fotografování. Můžete také manipulovat se snímky a přidávat k zaznamenaným snímkům informace o poloze. Vedle základních úprav, jako je expoziční kompenzace, zahrnuje manipulace se snímky funkce, které zvyšují expresivní rysy, například umělecký filtr a úpravy barev. Díky této aplikaci pro chytré telefony je fotografování příjemnější než kdykoli předtím a nabízí nové možnosti využití fotoaparátu.

Fotografie můžete snadno importovat do svého chytrého telefonu

Pomocí aplikace OI.Share můžete prohlížet fotografie uložené ve fotoaparátu a importovat je do chytrého telefonu. Stačí ve fotoaparátu předem vybrat fotografie, které chcete sdílet (Příkaz sdílení), a odeslat oznámení o sdílení do chytrého telefonu. S fotoaparátem podporujícím připojení Bluetooth a Wi-Fi můžete aplikaci OI.Share pro větší pohodlí používat samostatně k importu fotografií.

Při používání s fotoaparátem s podporou Wi-Fi

Při používání s fotoaparátem s Bluetooth a podporou Wi-Fi

Dva režimy vzdáleného snímání

S funkcí dálkového snímání můžete využívat živý náhled snímků na displeji svého chytrého telefonu a při tom používat techniky snímání s živým náhledem a se vzdáleným ovládáním závěrky můžete upravovat nastavení snímání na fotoaparátu a chytrý telefon používat k aktivování závěrky.
Při použití živého náhledu lze nastavení fotoaparátu měnit z chytrého telefonu.

Živý náhled

Vzdálené ovládání závěrky

Výuková videa k používání fotoaparátu vás naučí využívat techniky snímání

Snadno srozumitelná výuková videa k používání fotoaparátu vás naučí, jak vytvořit nádherný bokeh, jak používat umělecký filtr a další techniky snímání. Můžete si také prohlédnout příručku k fotoaparátu.

 • Podporováno pouze u některých modelů.

Snadné připojení

Abyste připojili svůj fotoaparát a chytrý telefon, stačí naskenovat QR kód zobrazený na LCD displeji fotoaparátu s aplikací OI.Share. A to je vše, co k nastavení potřebujete.

 • Fotoaparát, jehož QR kód je naskenován, bude zaregistrován v aplikaci.
 • Chcete-li připojit další fotoaparát, musíte zopakovat krok se skenováním QR kódu.

Funkce pro přidání informací o poloze

Zobrazte obrázky a data o trasách na svém chytrém telefonu

Během cesty odešlete údaje o trase z fotoaparátu prostřednictvím Wi-Fi do chytrého telefonu a údaje o trase se zobrazí u snímků pro snadnou identifikaci.

 • Zobrazení filmů a dat o výšce/hloubce je možné pouze při použití kompatibilních fotoaparátů. Kompatibilní fotoaparáty: OM-D E-M1X, TG-6, TG-5, TG-Tracker, TG-870, TG-860

Přidat informace o umístění

Pouhým přenosem GPS protokolu nahraného smartphonem do fotoaparátu lze k fotografiím pořízeným kompatibilním fotoaparátem se zabudovanou Wi-Fi přidat informace o umístění.
Při fotografování přes Bluetooth na fotoaparátu OM-1 můžete přidat informace o poloze.

Oblíbené funkce úpravy fotografií

K dispozici jsou také funkce odstranění zamlžení, projasnění a korekce periferního světla, které jsou součástí aplikace OM Workspace.

Původní snímek

Snímek po odstranění zamlžení

Další funkce

PodpisVytvořte si svou značku přidáním rukou psaného nebo textového podpisu. Do snímku můžete přidat také informace o nastavení fotoaparátu.

Oříznutí a otáčeníPomocí funkcí oříznutí a otáčení je možné pořizovat detaily z fotografií a podle potřeby fotografie otáčet.

Kompatibilita

Podporovaný OS iOS: 13.0 – 15.x / iPadOS: 13.0 – 15.x / Android: 8.0 – 12.x
Fotoaparáty s Bluetooth a podporou Wi-Fi OM SYSTEM OM-1, OM-D E-M1X, OM-D E-M1 Mark III, OM-D E-M5 Mark III, OM-D E-M10 Mark IV, PEN E-PL10, PEN E-PL9
Fotoaparáty s podporou Wi-Fi OM-D E-M1 Mark II, OM-D E-M1, OM-D E-M5 Mark II, OM-D E-M10 Mark III/S, OM-D E-M10 Mark II, OM-D E-M10, PEN-F, PEN E-P5, PEN E-PL8, PEN E-PL7, Tough TG-6, Tough TG-5, Stylus TG-4 Tough, Stylus TG-Tracker, Stylus TG-3 Tough, Stylus TG-870 Tough, Stylus TG-860 Tough, Stylus 1s, Stylus 1, Stylus SH-3, Stylus SH-2, Stylus SH-1
 • Nelze zaručit, že tato aplikace bude fungovat na všech chytrých telefonech a tabletech. Dostupné funkce se mohou lišit podle typu fotoaparátu.
 • Wi-Fi je registrovaná ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance.
 • Logo Wi-Fi CERTIFIED je certifikační známka společnosti Wi-Fi Alliance.
 • Slovní ochranná známka a loga Bluetooth® jsou registrované ochranné známky společnosti Bluetooth SIG, Inc. a společnost OM Digital Solutions CORPORATION je používá na základě licence.
 • iOS je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Cisco Systems, Inc. registrovaná ve Spojených státech amerických.
 • iPadOS je ochranná známka společnosti Apple Inc.
 • App Store je servisní značka společnosti Apple Inc.
 • Android a Google Play jsou registrované ochranné známky společnosti Google Inc.
 • ART FILTER je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti OM Digital Solutions Corporation.
 • Uvedené fotografie slouží pouze pro ilustraci.
 • Snímky obrazovky na monitoru jsou kompozitní snímky.
 • Specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění.